Eskola kontseilua

Aurkibidea
Hautagaitzen aurkezpena
Kideak
Eskumenak
Eskola kontseiluko kideak

Hautagaitzen aurkezpena

Ireki da Eskola Kontseilurako hautagaitzen aurkezpenak egiteko epea, urriaren 21a arte iraungo duena. Heldu den azaroaren 24an argitaratuko da behin betiko zerrenda eta bozketak azaroaren 30ean eta abenduaren 1ean, 8:45etik 13:15era eta 16tik 20:15era izango dira. Zure hautagaitza bidaltzeko, jarraitu hurrengo esteka:

Hautagaitzen aurkezpenerako formularioa

Kideak

(2016-2017 Ikasturtea)

Zuzendaritza taldea

  • CASERO LEAL, Maite (1) (4)
  • LÓPEZ GONZÁLEZ, Yolanda (2)
  • ARAMBURU URTASUN, Josune (1)

Administraritza eta zerbitzuetako langileak

  • DE LA TORRE AINCIBURU, Mª Carmen (2)
  • ARLEGUI BEZUNARTEA, Ana (4)

Iruñeko Udaletxeko zinegotzia

  • LABARGA GUTIERREZ, ALBERTO (1)

Irakasleak

  • CARDEÑOSA DOMINGO, Pedro (1)
  • CHECA CAMARERO, Ángel
  • FIROOZ, Farinaz (3)
  • LARRÉ LARDIES, M. Angeles
  • MADINA BERASATEGUI, Eider (2)
  • MUÑOZ NIETO, Carmen (4)

Ikasleak

  • DÍAZ CALVET, Montserrat
  • GARCÍA BRITO, Alejandro (3)
  • NAVAS ARANGUREN, Cristina
  • PIUDO CASTELLÓN, Idoia (4)
  • TANCO SALEGUI, Ricardo (1)
  • YANIZ BARANDALLA, Amaia (2)

(1) BATZORDE EKONOMIKOKO KIDEAK.

(2) BEKEN BATZORDEKO KIDEAK

(3) BERDINTASUNERAKO ARDURADUNAK

(4) BIZIKIDETZARAKO BATZORDEKO KIDEAK

Eskumenak

Heziketa-kalitatearen hobekuntzarako lege organikoa - LOMCE-a

127. artikulua - ESKOLA KONTSEILUAREN ESKUMENAK

Ikastetxeko Eskola Kontseiluak honako betekizunak izanen ditu:

  1. Lege Organiko honen II. kapituluaren V. tituluak aipatzen dituen proiektu eta arauak  ebaluatzea. (Hezkuntza proiektua, Kudeaketa proiektua, Antolakuntza eta funtzionamendu Arauak, Urteko programazio orokorra).
  2. Ikastetxeko urteko programazio orokorra ebaluatzea, irakasleen klaustroak irakaskuntzaren antolaketa eta plangintzan dituen eskumenak deusetan ukatu gabe.
  3. Hautagaiek aurkeztutako zuzendaritzarako kandidaturak eta proiektuak ezagutzea.
  4. Ikastetxeko zuzendariaren hautaketan parte hartzea Lege Organiko honek ezartzen duen moduan. Zuzendaritza taldeko beste kideen izendatze eta kargu gabetzeak ezagutzea. Zuzendariaren izendapena kentzea, bi herenen gehiengoz, bere kideen artean horrela adosten badute.
  5. Ikasleen onespenari buruz informatzea Lege Organiko honek eta berau garatuko duten xedapenei men eginez.
  6. Diziplina arazoen ebazpenak ezagutzea eta indarrean dagoen legea errespetatzen dela zaintzea. Ikasleriaren jarrera dela eta Zuzendariak hartutako disziplina-neurriek eskolako elkarbizitzari kalte egiten badie, Eskola Kontseiluak, gorasoek edo tutore legalek hala eskatuta, zuzendariak hartutako erabaki hori berrikusi eta behar bada, beste neurri batzuk proposa ditzake.
  7. Ikastetxean elkarbizitza, gizon eta emakumeen arteko berdintasuna, tratu berdintasuna, Lege Organiko honen 84.3 artikuluan aipatzen diren ez diskriminazio egoerak bultzatu,  gatazken konponbide baketsua  eta genero indarkeriari aurrea hartzeko neurriak eta ekimenak bultzatu.
  8. Ikastetxeko instalakuntzen eta ekipamenduen zaintza eta berrikuntza bultzatzea eta baliabide osagarriak lortzeko neurrien berri ematea, 122.3 artikuluak agintzen duena betez.
  9. Beste zentru, erakunde eta entitateekin, kultur eta hezkuntza egitasmoetan elkarlanean aritzeko ildoen berri ematea.
  10. Ikastetxeko funtzionamendu orokorra, ikasleen emaitza orokorrak, eta barne eta kanpoko ebaluazioak aztertu eta baloratzea.
  11. Ikastetxeko funtzionamenduaz, kudeaketaren kalitatearen hobekuntzaz eta kalitatearen bestelako alderdiez proposamenak eta txostenak prestatzea, eskola kontseilu berak bulkatuta edota Administrazioak eskatuta.
  12. Hezkuntza Administrazioak ematen ahal dizkion beste edozein.

Eskola kontseiluko kideak

(2016-2017 Ikasturtea)

Zalantza edo iradokizunaren bat baduzu, hiru modu dauzkazu Eskola Kontseiluko ikasleen ordezkariekin harremanetan jartzeko:

  • Posta-elektronizkoz, ondorengo helbidera: iheo.ikasleak@educacion.navarra.es
  • Horretarako IHEOeko beheko solairuan (Administraritzaren ondoan) aurkitzen den postontzi gorria erabiliz.
  • Pertsonalki, ondorengo ordutegi eta geletan:

  • IKASLEAKMATRIKULAORDUTEGIAGELA
    DÍAZ CALVET, MontserratItaliera
    Aurreratuko 1. B 
    Astelehena, azteazkena eta ostirala txandatuz
     18:45 - 21
    28
    Alemana
    Tarteko 
    Astelehena, azteazkena eta ostirala txandatuz
    16:30 - 18:45 
    27
    GARCÍA BRITO, AlejandroEuskara
    Tarteko B 
    Asteartea, osteguna eta ostirala txandatuz
    9 - 11:15 
    35
    NAVAS ARANGUREN, CristinaIngelesa
    Oinarrizko 2. D 
    Asteartea, osteguna eta ostirala txandatuz
    19;45 - 22 
    21
    Frantsesa
    Oinarrizko 1.
    Asteartea, osteguna eta ostirala txandatuz
    16:30 - 18:45 
    23
    PIUDO CASTELLÓN, IdoiaFrantsesa
    Oinarrizko 2.
    Astelehena, azteazkena eta ostirala txandatuz
    19:45 - 22 
    23
    Euskara
    Aurreratuko 2. B 
    Asteartea, osteguna eta ostirala txandatuz
    9 - 11:15 
    12
    TANCO SALEGUI, RicardoAlemana
    Oinarrizko 2.
    Egunero
    7:54 - 9 
    28
    YÁNIZ BARANDALLA, AmaiaFrantsesa
    Tarteko 
    Asteartea, osteguna eta ostirala txandatuz
    9 - 11:15 
    25
    Ingelesa
    Tarteko 
    Astelehena, azteazkena eta ostirala txandatuz
    9 - 11:15 
    12
    Alemana
    Oinarrizko 1. E
    Asteartea, osteguna eta ostirala txandatuz
    17:30 - 19:45 
    27